Tor w TORuniu

Forum głowne SRTB

Moderatorzy: Brychu, Fiveopac

Tor w TORuniu

Postprzez Oskar » środa, 29 grudnia 2010, 17:50

Dzisiaj korzystając z urlopu i 4x4 postanowiłem pośmigać w bezpiecznych warunkach i poćwiczyć zakręty na śniegu. Zalałem do pełna i powolutku potoczyłem się do Torunia. Wjechałem na tor i niestety zong. Jacyś smutni panowie w fabii diesel poinformowali mnie, że to teren prywatny, który muszę opuścić. Zapytałem do kogo należy, z kim rozmawiam, itp., itd. Pan mi się przedstawił i powiedział, że najemcą toru jest toruńska akademia jazdy czy coś w ten deseń i powtórzył, że już mam sobie jechać bo tylko akademia może korzystać. Jako, że i tak trwało tam szkolenie służby granicznej (1 octavia kombi) grzecznie zjechałem tak jak mnie proszono na plac obok toru, zupełnie pusty, niewykorzystany i nieodśnieżony. To panom z akademii też się nie spodobało i fatygowali się samochodem służby granicznej. Wyproszono mnie również z placu a najbardziej wkurwił mnie jakiś pajac z octavii, który wytłumaczył mi, że i "plac i tor muszę opuścić dla mojego własnego bezpieczeństwa (???) bo ostatnio ktoś połamał zderzak..." Mój już jest kurwa dawno połamany :/
Przecież to kurwa skandal, że jedyny w województwie tor, na którym można poćwiczyć nie stanowiąc zagrożenia dla innych i nie łamiąc przepisów okupuje 1 firma i odmawia dostępu wszystkim postronnym.
Czy orientujecie się kto jest właścicielem (a nie najemcą) toru?
Avatar użytkownika
Oskar
Super user
 
Posty: 187
Dołączył(a): sobota, 7 listopada 2009, 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Oskar » środa, 29 grudnia 2010, 21:28

żeby było jasne - poinformowano mnie, że na tor nie można wjeżdżać nie tylko dzisiaj tylko, że W OGÓLE nie wolno! Nigdy!
Avatar użytkownika
Oskar
Super user
 
Posty: 187
Dołączył(a): sobota, 7 listopada 2009, 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Jarek104 » środa, 29 grudnia 2010, 21:38

Nie wiem jak Kartodrom wyglada pod katem odśnieżenia, w razie czego służę numerem do gościa dysponujacymi kluczami od bramy
Avatar użytkownika
Jarek104
thebestest of SRTB
 
Posty: 1419
Dołączył(a): niedziela, 17 grudnia 2006, 17:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: 2,3T & 3,0 V6

Postprzez ERDII » środa, 29 grudnia 2010, 23:24

Oskar napisał(a):Czy orientujecie się kto jest właścicielem (a nie najemcą) toru?


hm..a co do za róznica skoro najemca nie zezwala, a placi komus za wynajęcie toru więc jest gospodarzem tego toru. Z tego co wiem firma-wlasciciel zbankrutowala i nawet barierki za kilkaset tysiecy pracownicy oddawali na zlom by odzyskac siano więc moze dlatego teraz resztki tak pilnują. takze raczej sobie tam nie pojezdzisz...i tak bylo nudno.
Polecam juz ktorys raz zajezdnie MZK
ERDII
Forum Clubber
 
Posty: 564
Dołączył(a): piątek, 19 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Postprzez Oskar » środa, 29 grudnia 2010, 23:57

no bo może najemca pierdoli bez sensu a właściciel poda jakąś inną wersję. a co z tą zajezdnią? jest jakiś wątek o niej?
Avatar użytkownika
Oskar
Super user
 
Posty: 187
Dołączył(a): sobota, 7 listopada 2009, 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez suloo » czwartek, 30 grudnia 2010, 00:03

Jarek104 a moze jakas pojezdzawka na kartodromie albo na lisim/mzk w nowym roku? Oskar zderzak nadal na tasmie sie trzyma?(widac na fotach)
suloo
Rookie
 
Posty: 22
Dołączył(a): środa, 29 lipca 2009, 00:02
Lokalizacja: tu i tam

Postprzez Oskar » czwartek, 30 grudnia 2010, 00:09

no wiadomo. Przed wiosną nie ma sensu go naprawiać :mrgreen:
Avatar użytkownika
Oskar
Super user
 
Posty: 187
Dołączył(a): sobota, 7 listopada 2009, 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Dziadek » piątek, 31 grudnia 2010, 10:25

Kartodrom chyba rozbudowują?
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Postprzez Jarek104 » piątek, 31 grudnia 2010, 16:28

Podobno.
Ale w tych śniegach raczej nic się nie dzieje
Avatar użytkownika
Jarek104
thebestest of SRTB
 
Posty: 1419
Dołączył(a): niedziela, 17 grudnia 2006, 17:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: 2,3T & 3,0 V6

Postprzez Dziadek » wtorek, 4 stycznia 2011, 16:13

A w Toruniu to ten nowy właściciel już splajtował (ten co przebudował tor) czy to jeszcze o starym?
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Postprzez Oskar » środa, 5 stycznia 2011, 00:11

kurwa ile kosztuje tor? :evil: ludzie znajdują finansowanie na megabzdety...
Avatar użytkownika
Oskar
Super user
 
Posty: 187
Dołączył(a): sobota, 7 listopada 2009, 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Dziadek » środa, 5 stycznia 2011, 08:24

Tor? Z 2mln?
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Postprzez Pit » środa, 5 stycznia 2011, 08:45

Dziadek napisał(a):Tor? Z 2mln?

Na rynku nieruchomości znam się niewiele, ale 2 mln to kosztuje dom w dobrej lokalizacji. Wydaje mi się, że to jednak troszkę inny rząd wielkości. Aczkolwiek Oskar kup, kup :) chętnych na wynajęcie na bank mieć będziesz.
Avatar użytkownika
Pit
Forum Killer
 
Posty: 980
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:10
Lokalizacja: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Dziadek » środa, 5 stycznia 2011, 08:53

Mówiliśmy o torze, małym jak jest w toruniu, zaplecze to inna sprawa. Jak dla mnie może być sam tor :)
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Postprzez Oskar » środa, 5 stycznia 2011, 12:20

nie no wiadomo, że nie mam takiego siana. A pewnie gdybym miał nie wydałbym go na tor. A jak na tor to pewnie nie ten. :?: Ale zawsze zastanawiałem się czy to może być opłacalny interes. Ile może kosztować jego dzierżawa a ile rata kredytowa. Pomijam już aspekt atrakcyjności (lub nie) gruntów na, których znajduje się tor w Toruniu. A gdyby tak powołać stowarzyszenie, fundację, jakąś osobę prawną zajmującą się zarządzaniem torem i udostępnianiem go mieszkańcom? Jako jedyny tor w województwie powinien uzyskać jakieś finansowanie od marszałka/prezydenta Torunia. W zasadzie to automobilkluby powinny się tym zajmować ale skoro nie zajmują... Z chęcią bym się tym zajął ale nie sam bo samemu nie da rady. Podejmując tego typu inicjatywę trzeba reprezentować grupę potencjalnych wyborców - im większą tym lepiej.
Avatar użytkownika
Oskar
Super user
 
Posty: 187
Dołączył(a): sobota, 7 listopada 2009, 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Ogólne



cron