Szybkie pytanie

Forum głowne SRTB

Moderatorzy: Brychu, Fiveopac

Postprzez rulek » sobota, 8 stycznia 2011, 18:56

Musicie o tym wszystkim, co piszecie pamiętać przy następnych wyborach. Ale jak czas pokazuje, wszyscy marudzą jak to źle i nie dobrze, że na wiejskiej w wawie same debile, a o dziwo od kilku lat cały czas na nich głosują. A co do kryteriów przy przetargach polecam to: http://www.uzp.gov.pl/cmsws/page/?D;891 ... 1655_ze_zm.).html
Mam z tym trochę styczności na codzień i tam jest tyle debilizmów, że szkoda gadać. Obejść tego się nie da, a jak się nie zrobi tak jak jest tam napisane, traci się robotę. Ot co.
Avatar użytkownika
rulek
thebestest of SRTB
 
Posty: 1137
Dołączył(a): sobota, 25 listopada 2006, 09:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez STELMI » sobota, 8 stycznia 2011, 21:08

rulek napisał(a): co piszecie pamiętać przy następnych wyborach. Ale jak czas pokazuje, wszyscy marudzą jak to źle i nie dobrze, że na wiejskiej w wawie same debile, a o dziwo od kilku lat cały czas na nich głosują.

a na kogo mamy głosować, żeby było dobrze?
Widzisz jakąkolwiek partię, które nie będzie miała wyjebane jak wszystkie inne i zgodnie z obiecankami przedwyborczymi, że będziemy drugą Irlandią, pakistanem czy mongolią faktycznie zrobią coś w kierunku poprawy bytu w tym popierdolonym kraju?
https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Avatar użytkownika
STELMI
thebestest of SRTB
 
Posty: 4023
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 23:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: TDI,LPG

Postprzez kamil_kicio » sobota, 8 stycznia 2011, 21:32

trzeba sp*&%&&ć póki granice są otwarte :lol: :lol:

właśnie jadąc przed momentem zgieła się stalowa felga na fordońskiej, jadądc prawym pasem ;/ :evil:
Avatar użytkownika
kamil_kicio
Frequent User
 
Posty: 353
Dołączył(a): sobota, 26 maja 2007, 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szybkie pytanie

Postprzez GaRaż » sobota, 8 stycznia 2011, 21:41

Piotruś napisał(a):
Brychu napisał(a):Chciałbym się grzecznie zapytać co za chuj jebany jest odpowiedzialny za te dziury na przykład na ul.Fordońskiej ?

Mamy pecha życia w umiarkowanej strefie klimatycznej, a dokładniej w przejściowej jego odmianie. Ostatnimi laty niestety nasz klimat bardziej przybiera formę kontynentalną (spore amplitudy temperatur), co w połączeniu z najprostszym prawem fizyki dotyczącym objętości cieczy w różnych stanach skupienia daje obraz, który oglądamy zza szyby samochodu. Co do technologii bardziej powinien Five coś mądrego napisać, aczkolwiek, o ile mi dobrze wiadomo, mieszanka asfaltowa zbyt miękka będzie bardziej narażona na na "rozpływanie" się latem, a jej odwrotność - na kruszenie się zimą. Podobnież w naszej strefie klimatycznej bardzo ciężko znaleźć złoty środek. Innym czynnikiem destrukcyjnym jest posypywanie dróg solą, podobno także i ona źle wpływa na właściwości nawierzchni. Następną sprawą jest podłoże - częściej dochodzi do uszkodzeń asfaltu na podbudowie drogi brukowanej... Cóż, rozwiązaniem jest zakup porządnego auta terenowego :) Na pocieszenie, na Ukrainie jest jeszcze gorzej, a i drogi lokalne np w Detroit wyglądają w sposób bardzo zbliżony do naszych klimatów ;)

drogi betonowe , droższy koszt wytworzenia lecz mniejsze koszty utrzymania , no ale do tego to trzeba jeszcze troszkę czasu i edukacji.
http://edroga.pl/drogi-i-mosty/wykonaws ... tacji-cz-i
... GaRaż Racing ...
>> Serwis i naprawa pojazdów <<
GaRaż
thebestest of SRTB
 
Posty: 1270
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 19:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez andy » sobota, 8 stycznia 2011, 23:50

Wyjezdzam patrze na drogi i 3/4 kierowcow na tych drogach to nie wiem czy smiac sie czy plakac... dziura na dziurze i wiekszosc jezdzi jakby po za ich autem nie bylo swiata.... a do tego jeszcze niebiescy sie przyperd.... o wszystko co sie tylko da.

Najlepsze jest to ze drogi dziurawe/oblodzone/osniezone i jak ktos wyjebie nawet jadac 40km/h to powiedza ze nie dostosowal predkosci do warunków...

W tv ostanio jakis pajac z komendy glownej mowil ze teraz nawet predksoc 20-30 km/h moze byc traktowana jako niebezpieczne to chyab w.g niego trzeba wyjsc i pchac auto
"Twoj samochod jest wtedy wystarczajaco szybki, gdy stojac rankiem przed nim boisz sie go otworzyc"-Walter Röhl
andy
Super user
 
Posty: 240
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2008, 12:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rulek » niedziela, 9 stycznia 2011, 00:42

STELMI napisał(a):
rulek napisał(a): co piszecie pamiętać przy następnych wyborach. Ale jak czas pokazuje, wszyscy marudzą jak to źle i nie dobrze, że na wiejskiej w wawie same debile, a o dziwo od kilku lat cały czas na nich głosują.

a na kogo mamy głosować, żeby było dobrze?
Widzisz jakąkolwiek partię, które nie będzie miała wyjebane jak wszystkie inne i zgodnie z obiecankami przedwyborczymi, że będziemy drugą Irlandią, pakistanem czy mongolią faktycznie zrobią coś w kierunku poprawy bytu w tym popierdolonym kraju?


Głosując na tych, o których wiesz że nic dobrego nie robią, nie jest chyba dobre. Zawsze znajdzie się jakaś alternatywa, trzeba tylko ją widzieć ;)
Avatar użytkownika
rulek
thebestest of SRTB
 
Posty: 1137
Dołączył(a): sobota, 25 listopada 2006, 09:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez STELMI » niedziela, 9 stycznia 2011, 10:00

rulek napisał(a):Zawsze znajdzie się jakaś alternatywa, trzeba tylko ją widzieć

skończyły się już alternatywy niestety. No chyba, że alternatywą będzie emigracja :lol:
https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Avatar użytkownika
STELMI
thebestest of SRTB
 
Posty: 4023
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 23:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: TDI,LPG

Postprzez ravestation » niedziela, 9 stycznia 2011, 12:57

żyjemy w takim kraju jakim żyjemy... jak się komuś nie podoba, to droga wolna i może sobie emigrować (Niemcy już niedługo otwierają dla chętnych rynki pracy, żeby u nich za murzynów robić ;)), albo próbować to zmieniać w szeregu różnych działań, jakiś inicjatyw obywatelskich, czynnym zaangażowaniu się w politykę lub tak po prostu, poprzez pójście do urny i wyrażeniu tym swojego poparcia, tudzież nie... bo to co mnie mierzi w tym narodzie, to to, że 40% społeczeństwa idzie na wybory, ale głównie reprezentanci tych pozostałych 60% najgłośniej jęczą, dosłownie jęczą, że im źle... a przecież mieli wybór, prawda ? ja wiem, że najłatwiej pierdolić i nic w tym kierunku nie robić, ale tak to już jest w tej naszej Polsce...

co do dróg lokalnych, za stan których jak mniemam odpowiada min. ratusz, to przez 2 kadencje, też ktoś wybierał KON DOM'a ? no ale skoro wybierano kogoś, kto widział Bydgoszcz marketem zbudowaną, to cóż, chyba wnioski same się nasuwają... w innych miastach, ot choćby w takiej Gdyni prezydent dostaje co roku coraz więcej ptk% poparcia (teraz jest na poziomie 80% chyba), o czymś to świadczy, prawda ?

nasz kraj ma ogromne zaszłości wynikające z poprzedniego ustroju, należy tez doliczyć do tego nasze narodowe przywary (chciwość, skąpstwo, korupcję, niedokładność, niedbalstwo i pewnie mógłbym wymienić jeszcze tego niezliczoną ilość), pomijam już klimat w jakim żyjemy (dokładnie jak pisał Piotr, jest diametralnie inny niż w DE)...

trzeba żyć dalej i jeździć po tym , po czym się jeździ a jak będą wybory, to wtedy iść i wyrazić swoje zadowolenie lub tez nie
"The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." - Jeremy Clarkson
Avatar użytkownika
ravestation
thebestest of SRTB
 
Posty: 1537
Dołączył(a): piątek, 17 sierpnia 2007, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Auto: Q7 & Cayman S

Postprzez andy » niedziela, 9 stycznia 2011, 14:22

Co za roznica czy ludzie robia za murzna tutaj czy za granica tam przynajmniej ci zapłaca za to :P.
Pracodawcy daja 1500 na reke a pracujesz jak osiol za 2 :P, w dupie maja nadgodziny i w chuja robia na kazdym kroku...
Wiem ze nie wszyscy w tym kraju zarabiaja tak malo ale przykra wiekszosc tak :/ wiec za ta kase to sie egzyztuje a nie zyje niestety...

W UK czy u Szkopow moze jak ktos zaczyna tez nie ma rewelki ale jest wiecej szans rozwoju i idzie zyc...

Co do drog to tak samo jak z pilka nozna dobrej nie bedzie jeeeszcze dluuuuugo hehe :P
"Twoj samochod jest wtedy wystarczajaco szybki, gdy stojac rankiem przed nim boisz sie go otworzyc"-Walter Röhl
andy
Super user
 
Posty: 240
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2008, 12:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez ravestation » niedziela, 9 stycznia 2011, 14:25

andy napisał(a):Co za roznica

znacząca jak dla mnie... ale może ja po prostu mam jakieś ambicje... :roll:
"The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." - Jeremy Clarkson
Avatar użytkownika
ravestation
thebestest of SRTB
 
Posty: 1537
Dołączył(a): piątek, 17 sierpnia 2007, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Auto: Q7 & Cayman S

Postprzez rulek » niedziela, 9 stycznia 2011, 17:50

Co do każdego słowa zgadzam się z ravem, bardzo ładnie i dogłębnie wszystko ujęte. Gdyby tak każdy Polak myślał (albo chociaż co drugi), a co więcej działał, nie byłoby tak jak jest. Z takim podejściem jak np. andy, będziemy dokładnie w tym samym miejscu, w którym jesteśmy dziś.
Avatar użytkownika
rulek
thebestest of SRTB
 
Posty: 1137
Dołączył(a): sobota, 25 listopada 2006, 09:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez andy » niedziela, 9 stycznia 2011, 18:33

ale ja sie w pewnym sensie zgadzam z wami tylko nie mozna tez pisac ze wszyscy co wyjezdzaja jada robic za murzyna...sa tchorzliwi itp...
sam tez mysle o sobie ze mam troche ambicji chetnie podłaczam sie do roznych akcji działam i ucze sie nowych rzeczy...Zawsze jestem na wyborach, pomagałem usypywac walu z piasku jak w wiosce obok zalewalo ludzi ale nie oszukujmy sie nie jest łatwo w tym kraju zwłaszcza na starcie... i tylko o To mi chodzilo... ciezko jest pogodzic sie z tym ze pojdziesz zapitaczasz jak dziki a na koniec dadza ci marne grosze...
Wiec peace bo chyab zle mnei zrozumieliscie :P
"Twoj samochod jest wtedy wystarczajaco szybki, gdy stojac rankiem przed nim boisz sie go otworzyc"-Walter Röhl
andy
Super user
 
Posty: 240
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2008, 12:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Venomus » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 16:54

Podsumowując, dzisiaj dzięki pięknej dziurze na Kijowskiej, poobijana i pokrzywiona felga, zawieszenie uszkodzone, napierdala i znosi mnie nie miłosiernie.

Także policja, zakład ubezpieczeniowy i do Sądu. Każdemu polecam walkę z tą sytuacją na drogach. Ja na pewno ani grosza od siebie nie dam, ich dziury ich wina, ja już dosyć slalomów non stop pokonuję.
Obniżone i utwardzone zawieszenie to w ogóle nie na nasze drogi :evil:
FORD COUGAR 2013 2.5 SVT C2 ORANGE EDITION
http://www.CougarKlub.pl
http://www.CougarKlub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D
Avatar użytkownika
Venomus
Super user
 
Posty: 124
Dołączył(a): czwartek, 15 października 2009, 11:39
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Auto: Ford Cougar V6 2013

Postprzez Kamil Wolski » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 17:12

Wczoraj na Fordońskiej również stało auto w dziurze i czekało na policję.

A dla potomnych - co robić gdy wjedziemy w dziurę i w niej zostaniemy. Wzywać policję? Czy to czasami nie idzie z ubezpieczenia właściciela danej drogi (bez sądu) ?
Kamil Wolski
thebestest of SRTB
 
Posty: 2016
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez suloo » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 17:57

idzie z ubezpieczenia zarzadcy drogi i nie trzeba sie od razu sadzic. kasa idzie z ubezpieczenia zarzadcy. ale nie zawsze chca wyplacac wiec policja jest przydatna do sporzadzenia stosownego raportu ze zdazenia.
suloo
Rookie
 
Posty: 22
Dołączył(a): środa, 29 lipca 2009, 00:02
Lokalizacja: tu i tam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne



cron