odmowa przyjęcia mandatu - rozprawa

Forum głowne SRTB

Moderatorzy: Brychu, Fiveopac

Postprzez andy » czwartek, 24 lutego 2011, 01:00

a co za roznica jak to nazwiesz mozesz zglaszac co chcsz skoro to i tak nic nei zmieni :P
"Twoj samochod jest wtedy wystarczajaco szybki, gdy stojac rankiem przed nim boisz sie go otworzyc"-Walter Röhl
andy
Super user
 
Posty: 240
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2008, 12:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez STELMI » czwartek, 24 lutego 2011, 07:06

Leszek sie chyba boi, że na niego będą donosy :lol:
https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Avatar użytkownika
STELMI
thebestest of SRTB
 
Posty: 4023
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 23:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: TDI,LPG

Postprzez Joszi » czwartek, 24 lutego 2011, 09:33

Leszek może i tak ale zwykłe donosy też tam przychodzą ;)
Joszi
User
 
Posty: 50
Dołączył(a): środa, 25 lipca 2007, 12:05
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez wachu » czwartek, 24 lutego 2011, 18:41

przed ta rozprawą warto zastosować troche matematyki i policzyć cos w stylu ile trwa wyprzedzanie z prędkościa 90km/h samochodu jadacego 70 a ile 76 i o ile wydłuży sie droga ;)

łądnie to wytłumaczyć - jesli rzeczywiscie wyjdzie, ze to sie znacznie wydłuza - i masz wygrane ;)
Wachu
Avatar użytkownika
wachu
Frequent User
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 11:27
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Postprzez kamil_kicio » czwartek, 24 lutego 2011, 22:28

wachu napisał(a):ile trwa wyprzedzanie z prędkościa 90km/h samochodu jadacego 70


V1-predkość subaru
V2 - radiowozy

V=V1-V2=90-70=20km/h

Otrzymana prędkość V to prędkość z jaką subaru rzeczywiście wyprzedza radiowóz (tak jakby radiowóz stał w miejscu, a subaru jechał z prędkością 20 km/h)

Skoro V = S/T w ruchu jednostajnym prostoliniowym to

T=S/V

S to w przybliżeniu 3 długości pojazdu czyli tyle ile mniej wiecej musimy wyprzedzić

S=15m

T=0,015km/20km/h=0,00075h=2,7s

w przypadku wyprzedzenia przy predkości 76 czas potrzebny wyniesie 3,85s

są to czasy samego wyprzedzania nie liczącz czasu rekacji kierowcy


w pierwszym przypadku całkowita droga jaką przebędzie subaru wyniesie:
S1=V1*T=90km/h*0,00075h=0,0675km=67,5m

2 drugim
S1=90km/h*0,0107h=0,0963km=96,3m

wniosek taki że przyspieszając swoją prędkość z 70 do 76 wydłużyli twoja droge jaka pokonaleś o 22.8metra



Chyba że źle licze to niech mnie ktoś poprawi.
Avatar użytkownika
kamil_kicio
Frequent User
 
Posty: 353
Dołączył(a): sobota, 26 maja 2007, 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez ruciol » poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:58

wracajac do sprawy.... mandatu rozprawy i calego kina obwoznego z Video ;)
.akurat na czasie w zwiazku z tym tematem pojawilo sie dzis w "Motorze" (28-02-2011 nr 9/2011) - art. odnosnie dzialania viderejestratora, techniki pomiaru, opinii Policji i prawnikow co do bledow i wynikow pomiaru i sposobu dzialania policjantow z "video"

nie mialem czasy przeczytac dokladnie .....ale z pobieznego "rzutu oka" to dosc rzeczowo podeszli do tematu,, testujac takie urzadzonka zamontowane na autach (jakie maja u nas (Polcamu i chyba Zuradu) :)
a pan inspektor z KGP tak ladnie probuje w lagodnych "zafaladnyzowanych" :) slowach obesjc te wszystkie niuanse z tym zwiazane.... jak zawsze "po jednej slusznej lini"

"motor" chyba nie ma jakos jak pamietem specjalnej swojej str. ale chyba cos na "facebook"-u maja profil (jaka zwartosc nie powiem bo jeszcze nie szukalem)

takze mozna zajrzec moze cos pomoze ku nastepnej chyba decydujacej rozprawie (jak ktos przy okazji mialby skana to moze wrzucic) ;)
ruciol
Super user
 
Posty: 118
Dołączył(a): czwartek, 1 lutego 2007, 15:06
Lokalizacja: stamtad

Postprzez kuba » poniedziałek, 14 marca 2011, 17:17

Ciekaw jestem jak ta sprawa się zakończy, wszyscy wiemy że niejednokrotnie utarczki z policjantami ocierają się o absurd i bezradność ale uważam że tak nie powinno być i jeżeli zgłoszeń i donosów na temat zachowania i przekrętów policjantów było by coraz więcej to w końcu coś by z tym musieli zrobić.

miesiąc temu dostałem mandat 0 22.30 stojąc na awaryjnych światłach na prawym pasie na samym końcu Wojska Polskiego przy pętli czekałem na kolegę suka przejechała raz po czym zawrócił i na kogutach podjechała podchodzi funkcjonariusz młody nawet bardzo ( nie wiem ile miał skończonych klas, ale nie stwarzał wrażenia że było ich dużo) i najpierw mi sprawdza gaśnice , trójkąt kamizelkę itd po czym zaprosił mnie koło suki i mówi że nie zastosowałem się do znaku zakaz zatrzymywania się 1 punkt i 100 zł mówię mu że jest późno nie ma w ogóle ruchu i jest tu koniec świata - zero zagrożenia , mówię mu że czekam na kolegę bo nie chciałem wjeżdżać na osiedle bo nawiedzony sąsiad od razu dzwoni po policję itd... A on mi na to elokwentnie odpowiada "a co na końcu świata przepisy nie obowiązuję..." pomijam fakt że miał z tyłu 3 słuchaczy którzy nawet się nie pokazali.

Wniosek taki że pan funkcjonariusz pewno do dziś chwali się i jest dumny że zatrzymał STOJĄCY sportowy samochód który powodował ogromne zagrożenie równe 0 i pokazał jaki to on jest dzielny sheriff i jaką to on ma władzę... po prostu przykre!!!


No i tydzień temu piątek 24.30 kamienna w stronę fordonu wysokość stacji z gazem 107 na 60 suszara plus alkomat prędkośc przekroczona o 47 zero gadki 8 pkt i 300 zł i bądź tu mądry jeszcze nic nie zbroiłem a już 9 pkt na koncie :P

BTW
może zna ktoś jakiś sposób na uniknięcie lub złagodzenie wymiaru sprawiedliwości choćby u regionalnych funkcjonariuszy??? jak tak to proszę na priv.
Avatar użytkownika
kuba
User
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 19 stycznia 2007, 12:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez weede » poniedziałek, 14 marca 2011, 18:12

było kupować golfa trójke z basowym tłumikiem?
weede
Administrator
 
Posty: 4757
Dołączył(a): środa, 22 listopada 2006, 12:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: C55

Postprzez LeszekMK81 » poniedziałek, 14 marca 2011, 18:28

kuba, sa krzesła i taborety, trafisz na służbiste to ci nie odpuści i tyle dla takiego przepis to przepis i koniec, nie którzy po prostu nie potrafią zachować sie po ludzku takiego jestem zdania, rozmawiasz z nim z kultura to i tak ci dowali a zawsze mógł skorzystać z art 41 KW - pisząc w skrócie zakończyć kontrole na pouczeniu
Filmy - LeszekMK81

VAG System

█║▌│█│║▌║││█║▌│║
ORIGINAL PROFILE ®
Avatar użytkownika
LeszekMK81
Forum Clubber
 
Posty: 704
Dołączył(a): środa, 11 lipca 2007, 07:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Arkadius » poniedziałek, 14 marca 2011, 18:28

za "basowy" tłumik to mi jakiś nowy żółtodziub chciał dzisiaj dowód zabrać a za brak pasów na sygnałach za mną cisneli ceed'em przez dobry kilometr bo nie było gdzie się zatrzymać :lol:
AM Performance - tel.691 401 590

RX-8
Vel Satis 2.0T
Arkadius
Forum Clubber
 
Posty: 525
Dołączył(a): sobota, 6 stycznia 2007, 19:08
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Auto: Vel Satis

Postprzez --orzech-- » poniedziałek, 14 marca 2011, 20:49

a mi sie wydaje że nasi kochani komendanci kochają się w statystykach wszelkiego rodzaju...
i pozniej sie chwalą ze ukarali tyle i tyle blee ble ble....

strasznie mnie deneruje takie podejście policji... ale to strasznie!
"pomiędzy blokami zapierdalam jak tornado"
--orzech--
srtb crew
 
Posty: 5479
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 21:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: E30S54/900Turbo/R100

Postprzez kuba » wtorek, 15 marca 2011, 19:02

no i dodatkowo karają nie za to że stworzyłeś zagrożenie czy żeby czego nauczyć kierowce tylko za to że kogoś stać na fajną furę i że czerpie z tego przyjemność. Nie ma się co oszukiwać jak ktoś jest ciołek to nie ma za bujnej wyobraźni nie wspomnę wyczuciu i odpowiednim zachowaniu w niektórych sytuacjach, mówię tu o zwykłym ludzkim podejściu ...
Avatar użytkownika
kuba
User
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 19 stycznia 2007, 12:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Dziadek » wtorek, 15 marca 2011, 19:11

Trzeba było powiedzieć że ci się auto przegrzało i komputer kazał natychmiast stanąć do ochłodzenia, zastosowałeś się i teraz już pewnie możesz odjechać. Szczerością wiele nie zdziałasz z takim autem w takiej sytuacji. Jakby cię drogówka złapała z przekroczeniem 15km/h, to można pożartować, a taki krawężnik uważa zapewne, że wszyscy manifestują jego nicość łamiąc podstawowe przepisy na jego oczach furami za pieniądze, które czasem mu się przyśnią, bo się uczyć nie chciało i za krawężnik robi.
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Postprzez kuba » wtorek, 15 marca 2011, 20:04

też o tym myślałem żeby ściemnić że fura się zepsuła ale w momencie zatrzymania byłem święcie przekonany że po porostu chcą obejrzeć furę co nie raz miało miejsce a nie jakiś tam mandat ;/
Avatar użytkownika
kuba
User
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 19 stycznia 2007, 12:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez weede » czwartek, 17 marca 2011, 18:39

nasza bydgoska drogówka dzisiaj dała ognia: zatrzymali mojego tate za jazde lewym pasem przez skrzyżowanie w czasie gdy prawy był wolny ale dziurawy (?) i za ciemne szyby założone w salonie,bo nie wozi w aucie certyfikatu. 2pkt i 100zł. ciśnie się tylko jedno na usta: GRATULACJE! :?
weede
Administrator
 
Posty: 4757
Dołączył(a): środa, 22 listopada 2006, 12:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: C55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne



cron