Odświeżenie lakieru

Forum głowne SRTB

Moderatorzy: Brychu, Fiveopac

Odświeżenie lakieru

Postprzez Brychu » środa, 22 czerwca 2011, 20:28

Wiem, że auto detailing to bardzo rozwojowa i wygodna forma przywrócenia blasku, ale mnie na to nie stać. Ktoś poleci jakąś pastę na 15-letni porysowany lakier ? Ręcznie, jakąś maszyną ? Jak sobie najlepiej i czym samemu na działce z piwkiem coś podziałać ? Kiedyś sobie całe w124 objechałem pastą Tempo, ale ręce to myślałem, że mi odpadną jak skończyłem.
Całe życie piachem w ryj.
Avatar użytkownika
Brychu
thebestest of SRTB
 
Posty: 2717
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez KarolJ » środa, 22 czerwca 2011, 20:53

to ja się podłącze pod temat :D bo też planuje na działce dobrze wymyć i wywoskować samochód. Co myślicie o połączeniu LINK z wkrętarką/wiertarką? ;)

Mam taki plan żeby najpierw pojechać samochodem na myjnie szczotkową, później we własnym zakresie przy pomocy wkrętarki i tych gąbek wypolerować autko taką pastą LINK i na końcu nałożyć wosk o kolorze czerwonym.

Co o tym myślicie? :)
szukam ciekawych aut do portfolio :)
Avatar użytkownika
KarolJ
Rookie
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek, 10 marca 2011, 15:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Koniu » środa, 22 czerwca 2011, 21:13

http://normfest.pl/file/04_FA_Normfest_Katalog_2011.pdf
Kto jest w branży, ten zna...
Druga strona to pasty polerskie przeznaczone do usuwania zarysowań...
Trzecia strony politury...
Cena litrowego opakowania około 95zł netto...
Produkty w 100% profesjonalne, używane w wielu lakierniach i salonach w Bydzi...
Do starszych lakierów polecam Scratch Off Fine, później politurą High-Gloss, aby wyciągnąć kolor i usunąć "hologramy"
Jak coś PW

Tutaj jak ktoś chcę o piankach do siedzeń...
http://www.youtube.com/watch?v=ovNCf2bZA5c
Koniu
Super user
 
Posty: 208
Dołączył(a): wtorek, 2 października 2007, 21:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kubas » środa, 22 czerwca 2011, 22:00

Brychu napisz mi na PW co cię interesuje, co to za samochód i ogarniemy jakiś pakiet w dobrej cenie tak że będziesz zadowolony i będzie Cię na to stać :) Samemu się zajedziesz a z efektu i tak nie będziesz zadowolony. Ręczne polerowanie raczej nic nie usunie, jedynie możesz ręcznie zamaskować co nieco na dwa-trzy mycia.

KarolJ - bardzo słabe twoje pomysły...
Avatar użytkownika
kubas
thebestest of SRTB
 
Posty: 1029
Dołączył(a): wtorek, 23 stycznia 2007, 12:06
Lokalizacja: Bdg

Postprzez Kamil Wolski » środa, 22 czerwca 2011, 22:14

Brychu napisał(a):Kiedyś sobie całe w124 objechałem pastą Tempo, ale ręce to myślałem, że mi odpadną jak skończyłem.


2 lata temu pastą Tempo zrobiłem Thalie ojca... A ostatnio usiadłem z nią do Audi. Poddałem się po masce, bo już nie czułem rąk. :lol:

Nie mniej jednak, również chętnie posłucham.
Kamil Wolski
thebestest of SRTB
 
Posty: 2016
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Brychu » czwartek, 23 czerwca 2011, 02:20

Kubas napisał(a):Brychu napisz mi na PW co cię interesuje, co to za samochód i ogarniemy jakiś pakiet w dobrej cenie tak że będziesz zadowolony i będzie Cię na to stać


Ja to na razie budżetowo bardzo bym ewentualnie korzystając z pogody coś zrobił, stąd pytanie. Mam zupełnie inne wydatki na głowie a samochód nie jest priorytetem. Pomyślimy może z czasem kiedyś, ale mógłbyś coś amatorom podpowiedzieć. Na pewno też jak zrobisz super promocję za 99 PLN to się trochę chętnych zbierze ;)
Całe życie piachem w ryj.
Avatar użytkownika
Brychu
thebestest of SRTB
 
Posty: 2717
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Jarek104 » czwartek, 23 czerwca 2011, 08:05

hehe, stanę na czele kolejki wtedy ;)

Brychu, a polerka u jakiegoś lakiernika za 150zł potem wosk koloryzujący? Taniej sie chyba nei da, jeśli ma to mieć sens.

DJ mi kiedyś dał taki fajny regenerator lakieru, nie powiem, robi robotę lepszą niż Tempo, ale łapy mi odpadały po jednym elemencie i odpuściłem
Avatar użytkownika
Jarek104
thebestest of SRTB
 
Posty: 1419
Dołączył(a): niedziela, 17 grudnia 2006, 17:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: 2,3T & 3,0 V6

Postprzez kubas » czwartek, 23 czerwca 2011, 08:07

Brychu żeby osiągnąć jakiś efekt na dłużej to na same kosmetyki wydasz więcej niż 99zł.

Połączenie gąbki z wiertarką to bardzo zły pomysł, złe obroty, wiertarka będzie podskakiwać i w ogóle więcej możliwości uszkodzenia lakieru niż czegoś poprawienia.

Jeśli bardzo chcesz się pobawić samemu to polecam dwie rzeczy:
- porządnie wyglinkować samochód, lakier będzie gładki i czysty
http://www.sklep.smartwax.pl/glinki/51- ... -180g.html
- a potem nałożyć wosk w płynie z wypełniaczami, i tak nakładać sobie go co 2-3 mycie. Przy tym w odróżnieniu od glinkowania się bardzo nie namęczysz.
http://www.sklep.smartwax.pl/woski-i-se ... 473ml.html

Mogę zrobić promocję za 99zł która obejmie
- mycie
- glinkowanie
- woskowanie
- odkurzanie
- odswierzenie plastików wewnątrz i na zewnątrz

A za 199zł do powyższego pakietu dorzuce jeszcze 1-stopniowe polerowanie maszynowe lakieru :)
Avatar użytkownika
kubas
thebestest of SRTB
 
Posty: 1029
Dołączył(a): wtorek, 23 stycznia 2007, 12:06
Lokalizacja: Bdg

Postprzez kubas » czwartek, 23 czerwca 2011, 08:11

Wracając jeszcze do Tempo, to bardzo ścierna pasta i robiąc ręcznie można ściągnąć dużo lakieru. Odzyska on swój połysk i kolor w przypadku zmatowiałych lakierów ale jak spojrzycie pod słońce to będzie masa rys, hologramów itd. A najgorzej że pewnie będziecie to robić ruchami kolistymi, koliste rysy są najbardzije widoczne...

Wosk koloryzujący to rozwiązanie do pierwszego mycia.

Polerke u lakiernika poprawiałem już nie raz, niech się Stelmi wypowie jak ręce opadły jego znajomemu po odebraniu samochodu od lakiernika i musiał wydać jeszcze raz pieniądze u mnie...
Avatar użytkownika
kubas
thebestest of SRTB
 
Posty: 1029
Dołączył(a): wtorek, 23 stycznia 2007, 12:06
Lokalizacja: Bdg

Postprzez STELMI » czwartek, 23 czerwca 2011, 09:07

kubas napisał(a):Polerke u lakiernika poprawiałem już nie raz, niech się Stelmi wypowie jak ręce opadły jego znajomemu po odebraniu samochodu od lakiernika i musiał wydać jeszcze raz pieniądze u mnie...

Auto po wyjeździe od Ciebie (było robione chyba w zeszłym roku?) nadal świeci się pięknie. Ja obecnie wyszedłem z założenia, że wolę odczekać trochę i dać auto Kubie, bo to tańsza opcja jak robić 2 razy.
Avatar użytkownika
STELMI
thebestest of SRTB
 
Posty: 4023
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 23:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: TDI,LPG

Postprzez Brychu » czwartek, 23 czerwca 2011, 12:29

kubas napisał(a):Mogę zrobić promocję za 99zł która obejmie
- mycie
- glinkowanie
- woskowanie
- odkurzanie
- odswierzenie plastików wewnątrz i na zewnątrz

A za 199zł do powyższego pakietu dorzuce jeszcze 1-stopniowe polerowanie maszynowe lakieru :)


No widzisz, zrób osobny temat z promocją ważną do końca lipca, podaj szczegóły, jakieś przykładowe foto jak to wygląda jak już robiłeś, dokładny zakres i myślę, że się trochę osób znajdzie.

Możesz też zrobić trzecią opcję z praniem tapicerki za 249 i już w ogóle rewelacja.

Tak w ogóle nie pisałeś kiedyś, że jakąś swoją myjnie chcesz otworzyć czy coś ?
Całe życie piachem w ryj.
Avatar użytkownika
Brychu
thebestest of SRTB
 
Posty: 2717
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kubas » czwartek, 23 czerwca 2011, 12:39

Brychu napisał(a):Tak w ogóle nie pisałeś kiedyś, że jakąś swoją myjnie chcesz otworzyć czy coś ?


"Myjnie" tak oficjalnei to nie bo trzeba na to dużo pozwoleń, ale Auto Detailing swój prowadzę już prawie dwa lata. W najbliższym czasie będę miał już swój lokal, na początek bez szału ale nie będę ograniczony w żaden sposób no i na mycie też będzie można zawsze podjechać ;)
Avatar użytkownika
kubas
thebestest of SRTB
 
Posty: 1029
Dołączył(a): wtorek, 23 stycznia 2007, 12:06
Lokalizacja: Bdg

Postprzez Jarek104 » czwartek, 23 czerwca 2011, 21:08

kubas napisał(a):Mogę zrobić promocję za 99zł która obejmie
- mycie
- glinkowanie
- woskowanie
- odkurzanie
- odswierzenie plastików wewnątrz i na zewnątrz

A za 199zł do powyższego pakietu dorzuce jeszcze 1-stopniowe polerowanie maszynowe lakieru


no to jednego klienta juz masz :) Choć pewnie za autobus bedę miał wyższą stawkę.. :(
Avatar użytkownika
Jarek104
thebestest of SRTB
 
Posty: 1419
Dołączył(a): niedziela, 17 grudnia 2006, 17:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: 2,3T & 3,0 V6

Postprzez wadel » sobota, 25 czerwca 2011, 12:25

Jarek104 napisał(a):
kubas napisał(a):Mogę zrobić promocję za 99zł która obejmie
- mycie
- glinkowanie
- woskowanie
- odkurzanie
- odswierzenie plastików wewnątrz i na zewnątrz

A za 199zł do powyższego pakietu dorzuce jeszcze 1-stopniowe polerowanie maszynowe lakieru


no to jednego klienta juz masz :) Choć pewnie za autobus bedę miał wyższą stawkę.. :(


Wrzuć w inny temat będą chętni.
200KM 280Nm

Cyt. "Najlepiej kup sobie Impreze gotową w salonie
jak reszta japiszonów i koszulke z krokodylem ... "
Avatar użytkownika
wadel
Forum Clubber
 
Posty: 623
Dołączył(a): poniedziałek, 30 lipca 2007, 14:05
Lokalizacja: ... a stund :)
Auto: A4B7


Powrót do Ogólne



cron