SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Wydzielone, pomysły, etc

Tutaj będą przenoszone tematy off-topicowe

Moderatorzy: Brychu, Fiveopac

SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Wydzielone, pomysły, etc

Postprzez Pit » sobota, 23 listopada 2013, 07:35

Jeżeli mógłbym coś podpowiedzieć organizatorom, zwróćcie uwagę na świetlice środowiskowe działające w naszym regionie. Placówki opiekuńczo - wychowawcze (czyli dawne domy dziecka) są w dzisiejszych czasach wspierane bardzo często i hojnie. To beneficjent, o którym najgłośniej przecież. Obszarem zupełnie zapomnianym natomiast, a wymagającym natychmiastowej interwencji są właśnie wspomniane świetlice. W kwestii wyjaśnienia, to miejsca pobytu dziennego dzieci z rodzin, których nie stać na zapewnienie dziecku np. obiadu, warunków do spokojnej nauki, odrabiania lekcji... jak i prezentu na święta. O kursie językowym, czy wyjeździe na kolonie nie wspomnę. Mało kto je wspiera, a tam właśnie pomoc jest najbardziej potrzebna. Podopieczni tych placówek to dzieci z domów biednych. Często niepatologicznych, pracujących za wynagrodzenie nie pozwalające utrzymać domu, rodziców (...) Poniżej lista takich placówek działających w województwie:

http://www.ropstorun.home.pl/pliki/bazy ... iskowe.pdf

Przeanalizujcie temat.
486 KM, 530 Nm
1.3 0V
Avatar użytkownika
Pit
Forum Killer
 
Posty: 980
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:10
Lokalizacja: Suburbia
Auto: FD3S

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Akcja Świąteczna 2013

Postprzez --orzech-- » piątek, 13 grudnia 2013, 00:19

Piotrze szanowny gdybyś miał tzw. facebooka wiedziałbyś że prócz domów dziecka mamy jeszcze pod opieką 2 domy samotnej matki, dom dziecka z Jaksic i Gniewkowa oraz 50 dzieci wskazanych przez mops z osiedla bartodzieje.

http://www.dzieciom.srtb.pl
http://www.facebook.pl/SrtbDzieciom

Mamy: 10 785 zł
"pomiędzy blokami zapierdalam jak tornado"
--orzech--
srtb crew
 
Posty: 5479
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 21:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: E30S54/900Turbo/R100

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Akcja Świąteczna 2013

Postprzez Jarek » sobota, 14 grudnia 2013, 09:56

komu sianko przekazać :?: :?:
4MATIC 382KM 470Nm jakoś jedzie :))
Jarek
thebestest of SRTB
 
Posty: 1016
Dołączył(a): sobota, 8 września 2012, 12:06
Lokalizacja: WIEŚ
Auto: MB Ew213, MB A45amg.

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Akcja Świąteczna 2013

Postprzez STELMI » sobota, 14 grudnia 2013, 10:42

Jarek napisał(a):komu sianko przekazać :?: :?:

http://www.dzieciom.srtb.pl/
https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Avatar użytkownika
STELMI
thebestest of SRTB
 
Posty: 4023
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 23:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: TDI,LPG

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Akcja Świąteczna 2013

Postprzez Jarek » sobota, 14 grudnia 2013, 18:05

już ogarnięte ;)
4MATIC 382KM 470Nm jakoś jedzie :))
Jarek
thebestest of SRTB
 
Posty: 1016
Dołączył(a): sobota, 8 września 2012, 12:06
Lokalizacja: WIEŚ
Auto: MB Ew213, MB A45amg.

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Akcja Świąteczna 2013

Postprzez Pit » sobota, 14 grudnia 2013, 18:10

--orzech-- napisał(a):Piotrze szanowny gdybyś miał tzw. facebooka wiedziałbyś że prócz domów dziecka mamy jeszcze pod opieką 2 domy samotnej matki, dom dziecka z Jaksic i Gniewkowa oraz 50 dzieci wskazanych przez mops z osiedla bartodzieje


Michasiu, nie mam i mieć nie będę konta na Facebook'u :) Wskazałem Ci obszar, któremu warto się przyjrzeć. Placówkom opiekuńczo-wychowawczym (tak nazywają się obecnie domy dziecka) pomagają wszyscy na około. O istnieniu świetlic, mało kto wie, więc wspiera je niewielu :)
486 KM, 530 Nm
1.3 0V
Avatar użytkownika
Pit
Forum Killer
 
Posty: 980
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:10
Lokalizacja: Suburbia
Auto: FD3S

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Akcja Świąteczna 2013

Postprzez gucior55 » sobota, 14 grudnia 2013, 19:52

Jest tylu potrzebujacych ze glowa boli ale wszystkim nie mozna pomoc, a szkoda
nie ma cudownych aut, cudowna to jest woda z Lichenia!!!!

370KM 490Nm (1,7 bar) Masters Tuning Piaseczno
Avatar użytkownika
gucior55
thebestest of SRTB
 
Posty: 1149
Dołączył(a): czwartek, 16 sierpnia 2012, 07:47
Lokalizacja: dom
Auto: zielono-czarny

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Akcja Świąteczna 2013

Postprzez --orzech-- » niedziela, 15 grudnia 2013, 17:36

Piotr za kogo Ty mnie masz? Myślisz, że od 7 lat organizuję akcję i nie mam pojęcia gdzie jest potrzebna pomoc?
Akcja polega na spełnianiu marzeń świątecznych dzieci - fakt najbardziej wspierane przez różnych darczyńców są teoretycznie placówki potocznie nazywane domami dziecka. Piszę teoretycznie bo w rzeczywistości wszyscy przynoszą zabawki, ubrania i inne dary ale głównie do jednej placówki przy ulicy Stolarskiej. Pominę fakt, że często to są rzeczy używane i w stanie nadającym się tylko do utylizacji. Jest masa organizacji, które kupują zabawki i inne rzeczy jak leci nie pytając się dzieci o to czy rzeczywiście tego potrzebują. Wspieramy większe placówki przy ulicach: Traugutta i Stolarskiej oraz mieszkania gdzie dzieciaki się usamodzielniają przy ulicach: Wyzwolenia, 2xBora Komorowskiego, Grunwaldzkiej. Wspieramy dom samotnej marki na ulicy Polanka, Hostel dla kobiet przy Dunikowskiego. Wspieramy również dzieciaki z Placówki Wsparcia Dziennego nr 3., 2 placówki opiekuńczo-wychowawcze z Jaksic i Gniewkowa Ponadto świetlicę przy stowarzyszeniu "Bepzieczeństwo Dziecka" oraz 30 dzieci z osiedla Bartodzieje wybranych przez pracowników MOPSu. Łącznie w tym roku spełnimy marzenia 250 dzieciaków + wesprzemy w/w placówki darami użytku codziennego typy: mydła w płynie, środki czystości, wanienki dla dzieci, wiadra z mopami itp.


Wiec Piotrze wybacz ale irytuje mnie tego typu gadanie osoby, która od 3 lat nie utożsamia się z akcją w ten czy inny sposób. I nie chodzi mi tu o wpłatach ale np. o samym fakcie pojawienia się przy robieniu prezentów i pakowaniu. Samo rozwożenie to zupełnie inna sprawa bo to 24 grudnia i nie wszyscy mogą się oderwać od świątecznych obowiązków.


Wesołych Świąt
"pomiędzy blokami zapierdalam jak tornado"
--orzech--
srtb crew
 
Posty: 5479
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 21:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: E30S54/900Turbo/R100

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Akcja Świąteczna 2013

Postprzez Pit » niedziela, 15 grudnia 2013, 21:14

Michał, nie zagalopowałeś się przypadkiem? ;) Nie do końca podobają mi się tego typu personalne wycieczki... Akcja z roku na rok nabiera tempa, środków jest coraz więcej. Świetnie. Zaproponowałem więc zwrócenie Twojej uwagi na obszar wymagający interwencji. Co z Tym zrobisz, Twoja brocha. Żaden mój w tym interes, jak rozdysponujesz przez Ciebie zebrane przecież pieniądze... Co do formy wypowiedzi natomiast - zluzuj trochę chłopie, bo padniesz na wylew przed pięćdziesiątką ;) Kwestia mojego "utożsamiania" się - od kilku lat wspieram inicjatywę bliższą mi osobiście. W mojej subiektywnej ocenie, delikatnie poważniejszą. Tam lądują złotówki, którymi kiedyś wspierałem Twoją akcję. To w temacie wpłat, w temacie pomocy "personalnej", nigdy o nią nie prosiłeś. Nie myślałem jednak, że ten fakt odbiera mi możliwość spokojnego zaproponowania czegokolwiek w związku z akcją (...) Przepraszam za OT.
(...)
A mam Ciebie za całkiem sympatycznego, pulchnego Rumcajsa z inicjatywą ;)
486 KM, 530 Nm
1.3 0V
Avatar użytkownika
Pit
Forum Killer
 
Posty: 980
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:10
Lokalizacja: Suburbia
Auto: FD3S

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Akcja Świąteczna 2013

Postprzez Dziadek » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 07:46

Nikt ci nie broni wspierać 2 inicjatyw :)
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Akcja Świąteczna 2013

Postprzez --orzech-- » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 09:32

4,10 zł koszt wspierania akcji SRTB rozbijając na rok..
"pomiędzy blokami zapierdalam jak tornado"
--orzech--
srtb crew
 
Posty: 5479
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 21:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: E30S54/900Turbo/R100

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Wydzielone, pomysły, etc

Postprzez weede » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 09:47

Wydzielone.
weede
Administrator
 
Posty: 4757
Dołączył(a): środa, 22 listopada 2006, 12:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: C55

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Wydzielone, pomysły, etc

Postprzez rulek » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 09:48

Jestem kompletnie zniesmaczony tym, co napisał Pit. Musiałem dwa razy przeczytać, ale nie po to żeby zrozumieć, tylko utwierdzić się w tym, czy aby na pewno to On napisał. Forma, treść, przycinki, k...a chłopie ogarnij się bo pieprzysz jak 60cio letni (nikogo nie obrażając) gość, który ma zajebiście nudne życie i zastanawia się, jakby tu je uprzykrzyć komuś innemu, kto ma pasje, kto daje z siebie wszystko co może, żeby tym Dzieciom było po prostu choć na chwilę lepiej. Wszystko wyjaśnione, wątpliwości Twoje rozwiane, a Ty dalej swoje. Na prawdę nie wierzę...
Avatar użytkownika
rulek
thebestest of SRTB
 
Posty: 1137
Dołączył(a): sobota, 25 listopada 2006, 09:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Wydzielone, pomysły, etc

Postprzez Pit » wtorek, 17 grudnia 2013, 17:11

W związku z rozwojem jakże szlachetnej inicjatywy zaproponowałem rozważenie powiększenia listy jej beneficjentów o potrzebujący realnej pomocy obszar. That's the point :) Luźna propozycja do przeanalizowania. Nie podoba się, ok... Cała jednak lawina wywodów w stylu "za kogo Ty mnie masz?" czy "k...a chłopie ogarnij się" ani nie przystoi, ani nie jest potrzebna ;)
486 KM, 530 Nm
1.3 0V
Avatar użytkownika
Pit
Forum Killer
 
Posty: 980
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:10
Lokalizacja: Suburbia
Auto: FD3S

Re: SRTB i Przyjaciele Dzieciom - Wydzielone, pomysły, etc

Postprzez rulek » wtorek, 17 grudnia 2013, 22:47

Mnie taka "lawina" dałaby mocno do myślenia... Tyle w tym temacie
Avatar użytkownika
rulek
thebestest of SRTB
 
Posty: 1137
Dołączył(a): sobota, 25 listopada 2006, 09:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Off Topic