action cam

Tutaj będą przenoszone tematy off-topicowe

Moderatorzy: Brychu, Fiveopac

action cam

Postprzez ravestation » wtorek, 12 lipca 2016, 10:30

lubię gadżety, chcę kupić sobie jakiś action cam... nie wiem, czy do czysto hobbistycznych celów (nagrywanie filmików z auta, selfie stick, obudowa wodoszczelna i zdjęcia/filmy z/spod wody) koniecznie muszę kupować gopro za 2k PLN

oglądałem kilka zestawów na ali i nie potrafię się zdecydować... w zasadzie ciężko się zdecydować, jak człowiek się na tym nie zna, chyba że należy wyznawać zasadę - "im droższe tym lepsze" i kupić najdroższy możliwy zestaw?

ktoś coś poleci i uzasadni dlaczego to a nie tamto ?
"The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." - Jeremy Clarkson
Avatar użytkownika
ravestation
thebestest of SRTB
 
Posty: 1537
Dołączył(a): piątek, 17 sierpnia 2007, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Auto: Q7 & Cayman S

Re: action cam

Postprzez kubas » wtorek, 12 lipca 2016, 11:53

Ja mam sony action cam - as200vr i jestem bardzo zadowolony, tylko to kwota około 1k PLN.
Avatar użytkownika
kubas
thebestest of SRTB
 
Posty: 1029
Dołączył(a): wtorek, 23 stycznia 2007, 12:06
Lokalizacja: Bdg

Re: action cam

Postprzez weede » wtorek, 12 lipca 2016, 13:55

interesujący temat, bo też bym coś takiego sobie sprawił. Gorliś jaki Ty masz?
weede
Administrator
 
Posty: 4757
Dołączył(a): środa, 22 listopada 2006, 12:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: C55

Re: action cam

Postprzez Gorliś » wtorek, 12 lipca 2016, 13:57

sj4000 czy jakos tak, Kajman bedzie wiedzial bo ma ;)

Moj to juz zabytek, (Kodak zx3), nie nadaje sie do robienia filmow pod woda, ale do przyczepiania na blotnik samochodu nadal nadaje sie swietnie ;)
Avatar użytkownika
Gorliś
thebestest of SRTB
 
Posty: 1036
Dołączył(a): środa, 9 lutego 2011, 17:26
Lokalizacja: BDG

Re: action cam

Postprzez ravestation » wtorek, 12 lipca 2016, 14:17

ja bym chciał, żeby to nagrywało w takiej jakości, jak na tym zalinkowanym vlogu (nie wiem, czy to fullhd, czy 4k), ale jakość jest ok

chciałbym, żeby to się nie rozleciało po 5 minutach lub tygodniach

pytanie, czy te chińskie action cam'y, poza ceną w jakikolwiek sposób odbiegają od gopro ?





"The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." - Jeremy Clarkson
Avatar użytkownika
ravestation
thebestest of SRTB
 
Posty: 1537
Dołączył(a): piątek, 17 sierpnia 2007, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Auto: Q7 & Cayman S

Re: action cam

Postprzez STELMI » środa, 13 lipca 2016, 06:47

chińczyki działają podobnie jak gopro 2, nie wiem czy wszystkie, ale te co widziałem,np mój brat kupił jakiegoś chinola niby 4k, ale jakością nie odbiega dużo od mojej starej Hero2, a ceny są podobne. Ja kupowałem jeszcze jakoś nowość, dokładałem wyświetlacz itp i wyszła mnie wtedy ponad 2k i komplenie na moje zastosowania nie widzę sensu używać czegoś lepszego:


https://www.facebook.com/pages/STELMACH/286353431402978
Avatar użytkownika
STELMI
thebestest of SRTB
 
Posty: 4023
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 23:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: TDI,LPG

Re: action cam

Postprzez ravestation » środa, 13 lipca 2016, 12:59

Oglądam te różne testy i w zasadzie widzę konkurencję gopro i sjcam oraz xioami.

Dziś poczytałem, że ma się w tym roku pojawić gopro5, co oznaczaz, że nawet jak nie będzie przełomu w 5 względem 4, to ceny 4 spadną.

Xioami jest za ok 1200 zł i jest bardzo porównywalne z gopro hero 4 black.

Jest jeszcze ten sjcam...

Prawdę powiedziawszy nie spodziewałem się trudnego wyboru.
"The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." - Jeremy Clarkson
Avatar użytkownika
ravestation
thebestest of SRTB
 
Posty: 1537
Dołączył(a): piątek, 17 sierpnia 2007, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Auto: Q7 & Cayman S

Re: action cam

Postprzez Kamil Wolski » czwartek, 21 lipca 2016, 08:46

Też szukałem ostatnio takiej kamerki i u mnie wybór padł na GoPro Hero Session. Małe, wygodne, wodoszczelne bez dodatkowej obudowy przez co dźwięk pozostaje na fajnym poziomie. Kompletnie nie narzekam na jakość materiałów z tego ustrojstwa, a dałem bodaj 999zł, więc poziom chińczyków. Zerknij, być może Tobie też wystarczy ta wersja (max FullHD i 60fps).
Kamil Wolski
thebestest of SRTB
 
Posty: 2016
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Off Topic