"On prowadzi nogą"

Tutaj rozmawiamy i komentujemy artykuły zamieszone na stronie głównej :)

Moderatorzy: Brychu, Fiveopac

"On prowadzi nogą"

Postprzez kamil_kicio » poniedziałek, 22 listopada 2010, 11:05

24-letni Bartek cztery lata temu stracił ręce w wypadku. Mimo to marzy, by zawodowo jeździć w rajdach samochodowych. I te marzenia mogą się spełnić.

Bartek kilka lat temu stracił ręce w wypadku. Jechał motorem, gdy z bocznej podporządkowanej drogi wyjechał nagle samochód.

- Chcąc ominąć samochód musiałem gwałtownie hamować. Przewróciłem się, uderzyłem w barierkę i straciłem ręce – wspomina Bartosz Ostałowski.

Miesiące po wypadku były trudnym czasem dla Bartka. Jednak mimo utraty rąk, nie zrezygnował ze swoich marzeń i pasji.

- Moim marzeniem było zawsze jeżdżenie w wyścigach lub rajdach samochodowych – mówi Bartek.

Bartek trenuje jazdę samochodem w kontrolowanym poślizgu. Umiejętności chłopaka zrobiły wrażenie na profesjonalnych zawodnikach ekipy Prodrift. Niepełnosprawność nie wyklucza możliwości zdobycia licencji kierowcy sportowego. Bartek już za kilka dni będzie zdawał egzamin na taką licencje. Jeden z warunków, które musi spełnić, to opuszczenie samochodu w niecałe 10 sekund.

- Mam taki system, że otwieram drzwi jednym ruchem nogi. Tak samo wymyśliłem system do odpinania pasów – mówi Bartek.

- Widać, że Bartek ma talent, więc bezwzględnie byłbym za tym, żeby uczestniczył w sporcie samochodowym – mówi Jakub Mroczkowski, wiceprezes ds. Sportu Automobilklubu Rzemieślnik.


VIDEO


autor: UWAGA!
źródlo: www.uwaga.onet.pl
link do reportażu



jestem pod mega wrażeniem, widać chcieć to móc
Ostatnio edytowano poniedziałek, 22 listopada 2010, 11:53 przez kamil_kicio, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kamil_kicio
Frequent User
 
Posty: 353
Dołączył(a): sobota, 26 maja 2007, 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Kamil Wolski » poniedziałek, 22 listopada 2010, 11:34

Jeśli się nie mylę to ma się pojawić w Rallylandzie niedługo.
Kamil Wolski
thebestest of SRTB
 
Posty: 2016
Dołączył(a): czwartek, 23 listopada 2006, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez dark86ford » czwartek, 2 grudnia 2010, 16:27

był w RL w poprzednią sobotę, przesympatyczny gościu, można z nim normalnie pogadać no i jeździ naprawde dobrze, niejednemu sprawnemu dalby w kość hehe :mrgreen: (co też m.in stwierdzil Tomek Kuchar)
dark86ford
User
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez dark86ford » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 23:44

dark86ford
User
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Komentarze do artykułow



cron