Robet Kubica - "Wrócę Silniejszy"

Tutaj rozmawiamy i komentujemy artykuły zamieszone na stronie głównej :)

Moderatorzy: Brychu, Fiveopac

Robet Kubica - "Wrócę Silniejszy"

Postprzez wadel » wtorek, 25 października 2011, 18:54

Wzieło mnie dziś na poszukanie jakiś informacji o Kubicy i jego aktualnym stanie zdrowia. Okazuje się że wiadomości o nim są bardzo nieprecyzyjne, można powiedzieć nawet często sprzeczne. Najciekawsze Cytaty i filmy. /// Swojego zdania nie wyrażam bo jest raczej pesymistyczne.

Kapitalne video :
http://www.youtube.com/watch?v=O8rJ2LKw ... re=related


Tak to wyglądało w czewcu:
http://www.youtube.com/watch?v=L-rxrUsO ... re=related


Szum medialny jaki się ostatnio zrobił wokół Roberta Kubicy jest większy niż ten wokół Sebastiana Vettela, który lada moment obroni tytuł mistrza świata. A najważniejsze, że informacje o Polaku są nie tylko pozytywne - o jego stanie zdrowia i zainteresowaniu nim Ferrari - ale i oficjalne - komentuje Bartosz Raj, w swoim vlogu Raj One. - Lekarz Kubicy ogłasza, że już w listopadzie wróci do Formuły 1! Lotus-Renault wycofuje się z deklaracji, że bez względu na stan zdrowia Polaka w nowym sezonie zatrudni dwóch kierowców 'płacących'. A włoskie media spekulują, że na Kubicę czeka miejsce w Ferrari! Na razie jako kierowcy testowego, jeżdżącego w piątkowych treningach, ale z opcją zastąpienia Felipe Messy - opowiada.



Lekarz Roberta Kubicy, Igor Rossello zdradził, że Polak jeździ już samochodem, a teraz chce jak najszybciej przenieść się do bolidu.

Robert wykonuje dużo ćwiczeń. To już nie jest etap powrotu do zdrowia, lecz do ścigania. Brakuje malutko. Jak tak patrzę na Roberta to nie mogę się nadziwić, jak dobrze się to wszystko potoczyło: wszystkie złamania wyleczone, rany zagojone. Jedyne pytanie dotyczy tego, czy Robert będzie w stanie jeździć tak jak kiedyś. Ale to już ocenią specjaliści. My naszą robotę wykonaliśmy perfekcyjnie - mówi lekarz.

W takich przypadkach nie wraca się nigdy do stuprocentowej sprawności. Przecież zastanawialiśmy się nad amputacją, więc to pokazuje, jak poważna była sytuacja - stwierdził Rossello.

Ale będzie mógł prowadzić, operować przyciskami na kierownicy, o to możemy być spokojni. Poza tym nie mówimy o pianiście, nie musi wykonywać tak dokładnych i precyzyjnych ruchów jak muzyk - tłumaczył medyk.




W najnowszym numerze magazynu "F1 Racing", szef zespołu Lotus Renault GP odpowiadał na pytania zadawane przez kibiców. Wiele z nich dotyczyło Roberta Kubicy.

Przygotowaliśmy auto z 2009 roku, na co pozwalają nam zresztą przepisy. Robert mógłby gdzieś nim pojeździć. Jest gotowe i czeka na niego, więc jeśli będzie chciał i będzie gotów, jest mile widziany. Nie sądzę jednak, aby doszło do tego przed listopadem tego roku - mówi Boullier.

Ciężko wskazać konkretną datę, ponieważ to zależy od niego oraz tempa i przebiegu rehabilitacji. My jesteśmy gotowi i czekamy - dodał szef Lotus Renault GP.

Stan Roberta bardzo szybko się poprawia, czego zresztą można się było spodziewać. Przeszedł ostatnio niewielką operację. Musi teraz odbyć pełny program rehabilitacji. Do tego momentu najważniejsze było odbudowanie nerwów oraz poprawa ogólnej formy. Dobrze sobie radzi, więcej będziemy wiedzieć w kolejnych tygodniach. Może ruszać palcami, odzyskał siłę i może naciskać przedmioty - wyjaśnił Boullier.

Ostatnim razem, kiedy go odwiedziłem powiedział, że wciąż śni mu się okrążenie kwalifikacyjne ze Spa z poprzedniego sezonu, które dało mu start z pierwszego rzędu. Dzięki korzystaniu z kanału F przez 70% okrążenia udowodnił, że mógł jechać na limicie kierując tylko jedną ręką. Używa tamtych wspomnień, aby motywować się do powrotu - zdradził kierujący ekipą Lotus Renault GP Francuz.

Robert eksplodował w ubiegłym roku jako kierowca, ponieważ jego życie było lepsze i czuł się znacznie lepiej. Mógł bardziej cieszyć się życiem i rozwijać jako kierowca, gdyż pozwoliliśmy mu startować w rajdach. Wspieraliśmy go i budowaliśmy wokół niego zespół. Był coraz lepszy i mocniejszy bo mógł robić to, co lubi. Kocha rajdy i bardzo go frustruje, kiedy nie może w nich startować.

Nie jestem pewien, czy pozwolę mu ponownie brać udział w rajdach. O tym jednak porozmawiamy w cztery oczy. Na pewno nie pozwolę mu na start w małym lokalnym rajdzie. To jednak zależy od niego. Wie, co stracił. Jeśli rajdy będą jego sposobem na odzyskanie szybkości, decyzja będzie należeć do niego. To dość złozony problem - zakończył Boullier.





Eric Boullier, szef zespołu Lotus Renault jest gotów dać Robertowi Kubicy więcej czasu na udowodnienie, że będzie w stanie powrócić do Formuły 1 w przyszłym sezonie.

Podczas przygotowań do GP Korei Południowej, szef ekipy z Enstone rozmawiał z menadżerem polskiego kierowcy, Daniele Morellim o stanie zdrowia Kubicy.

Boullier chciał poznać ostateczną decyzję w kwestii powrotu Polaka w połowie października, ale teraz jest gotów przesunąć ten termin, aby krakowianin miał więcej czasu na pokazanie zespołowi, że jest gotowy na powrót w sezonie 2012.

Jeśli będę mógł poczekać trochę dłużej, to być może będę musiał tak zrobić, ponieważ on nie jest jeszcze w pełni gotowy. Chcę, aby znalazł się w sprawiedliwej sytuacji, żeby mieć pewność, że będzie mógł wrócić - dodał.

Rozmawiałem z Daniele Morellim i on jest przekonany, że Robert wróci, co dobrze było usłyszeć. Nadal musimy przejść przez pewne procesy, więc przede wszystkim Robert walczy z czasem. Jeśli on będzie mógł być kierowcą Formuły 1, chcę aby był z nami, dlatego zamierzam dać mu szansę. Muszę być elastyczny - podkreślił szef Lotus Renault.

Boullier zaznaczył jednocześnie, że nie będzie mógł zwlekać z podjęciem decyzji w nieskończoność. Przesunięcie terminu oraz brak powrotu Kubicy może zagrozić przygotowaniom zespołu do przyszłego sezonu.

Nie mogę działać przeciwko interesom teamu, więc jeśli zobaczę, że cokolwiek idzie źle z przyszłorocznym składem kierowców, będę musiał podjąć decyzję - jasno stwierdził Boullier.

Komentarz Raja
http://www.youtube.com/watch?v=84ryauzCz5c

Na koniec przypomnienie jak wyglądało auto po dzwonie :
http://www.youtube.com/watch?v=4zXICeqSm_g&NR=1

... wypadek był 06.02.2011
200KM 280Nm

Cyt. "Najlepiej kup sobie Impreze gotową w salonie
jak reszta japiszonów i koszulke z krokodylem ... "
Avatar użytkownika
wadel
Forum Clubber
 
Posty: 623
Dołączył(a): poniedziałek, 30 lipca 2007, 14:05
Lokalizacja: ... a stund :)
Auto: A4B7

Postprzez LeszekMK81 » wtorek, 25 października 2011, 21:58

ja jestem bardzo pozytywnej mysli odnośnie Kubicy

informacja z dnia dzisiejszego

http://f1.wp.pl/kat,48594,title,Rossell ... omosc.html

PS : Fajnie WADEL ze założyłeś taki temat o Kubicy
Filmy - LeszekMK81

VAG System

█║▌│█│║▌║││█║▌│║
ORIGINAL PROFILE ®
Avatar użytkownika
LeszekMK81
Forum Clubber
 
Posty: 704
Dołączył(a): środa, 11 lipca 2007, 07:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Mav » czwartek, 27 września 2012, 06:22

Wiem że spory roczny wykopek ale info jest ciekawe.
Brat na dniach podrzucił mi bardzo fajny materiał z Robertem. Bardzo chętnie opowiada i wiele rzeczy tłumaczy, co jak na jego powściągliwość jest ewenementem...

część 1 http://www.youtube.com/watch?feature=en ... 61HGYliwhU
część 2 (ciut ciekawsza)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ncJbRZpwc4
Avatar użytkownika
Mav
Forum Clubber
 
Posty: 618
Dołączył(a): poniedziałek, 23 stycznia 2012, 14:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Solec
Auto: Nitro GTI Kombi

Postprzez gucior55 » środa, 2 stycznia 2013, 21:13

na aukcji WOŚP zostanie wystawiony bolid Roberta ale bez silnika i kilku pierduł ceny jeszcze nie podali
nie ma cudownych aut, cudowna to jest woda z Lichenia!!!!

370KM 490Nm (1,7 bar) Masters Tuning Piaseczno
Avatar użytkownika
gucior55
thebestest of SRTB
 
Posty: 1149
Dołączył(a): czwartek, 16 sierpnia 2012, 07:47
Lokalizacja: dom
Auto: zielono-czarny


Powrót do Komentarze do artykułow



cron