[Opel speedster 2.2]

W tym dziale prezentujemy własne auta, projekty jak i zadajemy pytania właścicielom

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez piwo » czwartek, 1 października 2015, 20:27

i jeszcze pare zdjec na serwerze mazdaspeed:
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopi ... 6#p3082336
piwo
Super user
 
Posty: 167
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Mszczonów

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez Dziadek » czwartek, 1 października 2015, 21:46

Generalnie skrzynie zdarza się że wyją po złożeniu ;) A co do motoru to szkoda, ale troszkę szybko żeś go zaczął katować. Choć nie sądzę że to był powód. 215 r888 w tym aucie to dużo za dużo :) I czemu idziesz w 18? 17 chociaż, oczywiście 18 używane są tańsze i jest ich więcej, ale są i cięższe.
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez piwo » piątek, 2 października 2015, 05:06

na 18stki sa sport cup 2 i pirreli trofeo r. na 17stki niestety nie ma. poza tym jest duzo wiekszy wybor slikow na 18stki niz na 17stki. bym mial taka sama rozmiarowke jak evo czyli 225/40r18. a na rynku w pyte tego.
215 r888 za duze bo rece bolaly ale jednak z drugiej strony troche brakuje przyczpenosci przodu przez wezszy rozmiar.
w skrzyni po rozebraniu widac bylo ze walek atakujacy ryl o zeby od roznicowki. cos bylo nie tak po prostu. skrzynia poszla na smietnik, weszla inna i wycia nie ma.
motoru tez mi szkoda. na prawde nie lubie wydawac paru tysiecy zloty na pare chwil przyjemnosci. troche droga impreza.
piwo
Super user
 
Posty: 167
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Mszczonów

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez Dziadek » piątek, 2 października 2015, 07:35

trofeo r na pojeżdżawki też trochę szkoda za 1.5k za szt ;)
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez piwo » piątek, 2 października 2015, 12:08

niby tak ale od Roberta idzie wyrwac cupy 2 w tej rozmiarowce za pare uzywek za 600zl. wiec juz nie szkoda tak bardzo. a jednak jakosc takich opon w stosunku do obecnych moim ad08r jest duzo lepsza.
musi byc jakis progres. kto sie nie rozwija sie cofa.
piwo
Super user
 
Posty: 167
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Mszczonów

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez Dziadek » piątek, 2 października 2015, 21:43

ad08 to śmietnik, wybacz. SC2 są git, nawet jedynk były ok :)
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez piwo » sobota, 3 października 2015, 12:35

ad08 to śmietnik

powiedz to Fivowi ktory tutaj http://chrono-tech.pl/zloty_ms/ryki2015/trening_os.pdf
jechal na lysawych r1r :P
piwo
Super user
 
Posty: 167
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Mszczonów

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez Dziadek » sobota, 3 października 2015, 13:50

Wiem co wiem, na drogę ok ujdzie, tak samo jak ale gorzej niż r1r. A na tor żadne z w/w.
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez piwo » sobota, 3 października 2015, 15:01

to co powiesz na to?
https://grassrootsmotorsports.com/artic ... es-part-2/
http://www.caranddriver.com/comparisons ... rison-test
http://media.caranddriver.com/files/mon ... tested.pdf
i wiem ze cupy sa duzo szybsze.
dlatego zamierzam isc w ta strone. moze pojde w slika michelin. nie wiem.
ale nazywanie ad08r smietnikiem jest bledem. to moim zdaniem jedna z najszybszych cywilnych opon.
wczesniej mialem goodyear assymetric 2 ktora wygrywa prawie kazdy test lub jest zawsze w czolowce. to byl smietnik dopiero.z ad08r tylko na tylnej osi jestem okolo 3s szybszy na kazdej minucie okrazenia.
piwo
Super user
 
Posty: 167
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Mszczonów

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez Dziadek » sobota, 3 października 2015, 15:16

Piwo, pogadaj z Robertem Mazurkiewiczem, obstawia większość załóg w pl, niejednokrotnie na różnych torach testowali różne semi i nie tylko, jego zdanie o AD08 jest jasne :) Test z życia a nie z netu mnie interesują.
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez piwo » sobota, 3 października 2015, 16:57

no wlasnie nie wiem czy kiedykolwiek sprawdzal ad08r. to ze ma zla opinie o tych oponach to ja wiem.
szkoda ze tutaj: http://www.racingforum.pl/index.php?sho ... 13&st=1860
nie przetestowali ad08r. to bym mial jasnosc gdzie opona jest w rzedzie.
piwo
Super user
 
Posty: 167
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Mszczonów

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez Dziadek » wtorek, 6 października 2015, 14:41

Jak z nim rozmawiałem to dość dawno potestował i odstawił na półkę UHP
I think there's a defect in my rear view mirror - everything reflected in it seems to disappear extremely quickly.
Avatar użytkownika
Dziadek
thebestest of SRTB
 
Posty: 4614
Dołączył(a): czwartek, 4 stycznia 2007, 22:45
Lokalizacja: Kuj-Pom

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez piwo » niedziela, 20 grudnia 2015, 17:48

wspomnienia z Ryk. biedrona sie momentami zalapala.
piwo
Super user
 
Posty: 167
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Mszczonów

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez piwo » piątek, 4 marca 2016, 19:20

cos tam sie dzieje.
tak wyglada autko po pomalowaniu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

dla przypomnienia stan poczatkowy:
Obrazek
Obrazek


ogolnie teraz zajmuje sie naprawa zawieszenia. 7 sworzni na 8 mialo luzy. oba drazki keirownicze sie rozlatywaly. ja nie wiem ze dawalem rade jakos na tych pojezdzawkach krecic czasy.
zalany nowy olej 0w-50 firmy penrite.
najnowsze zdjecia i opis na :
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopi ... &start=720

w kwietniu wybieram sie na tor Poznan.
piwo
Super user
 
Posty: 167
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Mszczonów

Re: [Opel speedster 2.2]

Postprzez piwo » niedziela, 5 czerwca 2016, 08:00

no i po zlocie w Poznaniu. 30 minut to trcohe malo by nauszyc sie toru i punktow dohamwoan stad kiepski wynik 2 minutowy. auto prowadzilo sie bardzo fajnie i reagowalo milo na odpuszczenie gazu w srodku luku pieknym zaciesnianiem. problemem byly punkty hamowan i ogolnie powtarzalnosc sily hamowania. nie wyszalalem sie. za krotko bylo sucho.
do zrobienia zostalo usuniecie awari:
- naprawa emu, bo sie znow resetowalo w czasie jazdy (co przy 30minut jazdy na torze bylo wkur...)
-wymiana pompy abs na 4 kanalowa bo w oplu jest dwu (bez absu nie ma jazdy i jest duzo duzo gorzej. przejechalem sie oplem speedsterem turbo Przemka to na dohamowaniach bez absu jest dramat i blokuje przednie kola)
-zmiana opon z przodu na nowsze (maja 8 lat)
- zlikwidowanie 1cm luzu na kierze (najprawdopodobniej luz na krzyzakach).
Poznan bardzo mi sie spodobal. myslalem ze ebdzie trudniejszy a jest torem dosc prostym i tych predkosci w lukach tez nie odczuwa sie jakos bardzo. niby 2 minuty okrazenie trwa a jakos takie krotkie i chce sie zaraz nastepne. samochod 15minutowe sesje znosil bezproblemowo. klocki sie nie rpzegrzewaly, opony nie zaczynaly plynac, silnik nie lapal temperatury. nic niepokojacego oprocz tych zwieszek emu.
musze wrocic na poznan w tym roku jeszcze bo ten czas zrobiony na pcozatku na lajcie nie wyglada za fajnie. 8s straty do Capazo i 6s straty do Jackkpl to jakis dramat.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

analiza moich poszczegolnych kolek na torze Poznan


1. 2:20.417 – wyjazdowe rozgrzewkowe
2. 2:06.251 – 1 pomiarowe
3. 2:04.703 – 2 pomiarowe
4. 2:19.078 – dojechałem do Ravo i odpuscilem (zostawilem sobie miejsce na nastepne okrazenie)
5. 3:09.090 – zjazd do boksu
47:12.549
6. 2:27.885 – kolko wyjazdowe 2 tury
7. 2:00.694 – 3 pomiarowe
8. 2:00.201 – 4 pomiarowe
9. 2:01.313 – dojechanie do ttr, wyprzedzanie i za szerokie wejscie w zakret
10. 3:07.751 – kolko zjazdowe
3:33:37.574
11. 2:47.001 – wyjazd na mokrym przez jackkpl moim autem
12. 2:36.115 – jego na lajcie przejechane kolko na mokrym
13. 3:01.304 – zjazd do boksow

www.mazdaspeed.pl/forum/download/file.php?id=104289
www.mazdaspeed.pl/forum/download/file.php?id=104290


z nowosci zakupilem sterownik abs z lotusa 111r. powiem jedno. rewelacja. kazdy opel speedster powinien taki miec w standardzie. przy gwaltownym wdepnieciu w pedal hamulca blokuje pieknie raz lewe raz prawe kolo przednie, a w serii dzialo sie tylko tyle ze dwukanalowy kontroler po prostu odpuszczal hamowanie przodu (pompowal pedal hamulca do gory) i auto przez okolo 5s po prostu jechalo bez jakiegokolwiek zwalniania. rewelacyjny ten abs i uwazam ze obowiazkowy.raz na nierownosciach nawet mi tyl zaczal uciekac i potrzebna byla korekta kiera na hamowaniu. ideal :) znow nie boje sie cisnac,
dla przypomnienia seria to
TRW S108196009
a ten zakupiony przeze mnie to wersja z lotusa elise 111r
TRW S108196012
juz tyle razy mialem przygody z seryjnym absem ktory odpuszczal hamowanie na 5s jak wyczuwal blokowanie przednich kol (czy to na wybojach czy to na piasku) ze po prostu musialem to miec.
raz rozpierniczony zderzak na ulezu, bo hebel odpuscil i pojechalem prosto w krzaki, raz zgiety wahacz bo abs odpuscil jak dojezdzalem na parkingu do kraweznika, raz prawie wladowalem sie w bagaznik jariski, gdy abs odpuscil gdy zaczalem hamowac ze 160km/h i 100 metrow prawie zabraklo by zwolnic do 90km/h. tego bylo dosc.
na prawde polecam kontroler lotusa bo oplowski 2kanalowy jest tak niebespieczny ze jazda oplem powinna bcy zabroniona.

http://www.vx220.org.uk/forums/topic/105204-exige-abs/

poza tym mialem luzy na krzyzaku przekladni kierowniczej. jakis centymetr na kierze poprzez niedociagniete sruby na walkach wieloklinowych. po skreceniu porzadniej auto w koncu nie plywa tak na drodze. wiec tez kolejny plus. teraz tylko naprawic emu i mozna leciec na Poznan ponownie i starac sie nabic jakis konkurencyjny czas.
piwo
Super user
 
Posty: 167
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Mszczonów

Szybka odpowiedź


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
   
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze auta